Ugrás a fő tartalomhoz
Extrém és Hagyományőrző élmények kiszállással +felszerelések
  • Kezdőlap
  • Bemutatkozás
  • Rendelhető Termékek
    • Karikás ostor, több méretben
    • Sámándob, több méretben/ár-ban eladó
    • Tradicionális, történelmi íjászat eszközei
    • Gyerek és ifjusági íjak
    • Íjász szalmacél, vesszőfogó
    • Fa nyílvessző árak
    • Mountainboard = hegyideszka
  • Rendelhető szolgáltatások/élmények
    • Élmény ajándék
    • Karikás ostorozás
    • Íjászat gyerekeknek is
    • Mountainboardozás
    • Nunchakuzás (kung-fu bot-lánc-bot)
    • Paplanernyőzés
  • Média
    • Galéria - élményprogramok rendezvényekre
    • Videók
    • Képek
  • Facebook oldalunk
    • Blog
  • Kapcsolat/rendelés
    • Üzenj, mi érdekel!
  • Árak országos kiszállással

Terepdeszka - Hegyideszka - Mountainboard - Mi is az?

2020. márc. 3.

HEGYI GÖRDESZKA - MOUNTAINBOARD - MI IS AZ?

Hegyi gördeszka - mountainboard - Mi is az?

Snowboard hó nélkül, vagy inkább gördeszka terepen? Mi is az a mountainboard? Képek, videók, leírás... Mire való? Hogy néz ki? Hol lehet használni?

Mountainboard, avagy snowboard hó nélkül, a terep határtalan kihasználása

A mountainboard tulajdonképpen a snowboard, a gördeszka és a mountainbike keresztezéséből jött.

Hogy mire, jó?

 

Aki snowboardozik, az többségében unatkozik nyáron, és keresi a lehetőséget, hogy kielégítse az ilyen irányú vágyait.

 

Ha egyszer megtapasztalja a mountainboardozást, garantáltan nem fog szabadulni tőle. Van aki életében nem snowboardozott, és mégis rákattant a mountainboardozásra. Valaki kipróbálta, és később elkezdte a snowboardozást is. Valaki meg úgy rákattant, hogy jobban megszerette, mint a snowboardozást (igaz, ezek csak a legelvetemültebbek ;-) ).

Kiegészítő sportként indult, de mára önálló sportággá nőtte ki magát. Egyszóval jó dolog.

A mountainboardozás Magyarországon még gyerekcipőben van, nem úgy a világ többi részén. Az eredetileg Amerikából származó őrület lassan az egész világot behálózza.

 

 

Sokan úgy emlegetik, mint az egyik leggyorsabban fejlődő extrémsportot. A legnagyobb hagyománya az USA-ban és az Egyesült Királyságban van, de rengeteg ridert és komoly „háttéripart” találunk már Dél-Amerikában, Lengyelországban, Csehországban, Franciaországban, Németországban és Oroszországban is.

Az egész sztori egyébként kissé furcsa módon keződött. Amerikában Jason Lee és Patrick McConell, Angliában pedig két fivér, Dave és Pete Tatham találták fel a mountainboardozást gyakorlatilag egy időben. Sőt, még egy ausztrál John Milne nevű szörfös is mondhatni „beleköpött a levesbe”.

Természetesen a fent említett urak nem tudtak egymásról, csak évekkel később találkoztak, és cseréltek tapasztalatot találmányaikról. Az ausztrál találmányt egyébként Outbacknek hívják és háromkerekű, ami nem lett annyira népszerű, mint négykerekű társai, ezért ehelyütt mi sem tárgyaljuk tovább. Ami a másik két típust illeti, volt és van is köztük egy kis különbség.

Míg Jason és Pat technikailag inkább a gördeszkázásból indultak ki, Pete és Dave inkább a snowboardozásból. Egy gondolat persze közös volt: ne kelljen mindig várni a hóra!

 

Az amerikaiak mountainboardnak nevezték el találmányukat (melyet le is védtek, így elvileg a többi gyártó csak a dirtboard, az off-road board, az all-terrain board és a landboard elnevezéseket használja). Jasonék márkájukat cégnevük alapján (Mountain Board Sports Ltd.) MBS-nek keresztelték. Az angolok pedig a noSno márkanevet adták deszkájuknak.

Az előbb említett filozófiabeli különbség abban testesül meg, hogy míg az MBS a freestyle-ra koncentrált, a noSno inkább a freeride-ra. Előbbi boardok a „levegőbe”, utóbbiak downhillre készülnek. Természetesen ma már az MBS is gyárt downhill deszkát, és a noSno is freestyle deszkákat, de alapvetően még mindig az eredeti irányvonalat követi e két legnagyobb gyártó.

Persze az indulás óta rengeteg deszkagyártó jelent már meg a piacon, többségük amerikai. A nagyobb márkák a fentieken kívül a Ground Industries (GI) és a Scrub, nekik van még viszonylag széles kínálatuk. Az MBS jelenleg 14 boardból álló szériával büszkélkedhet, és magasan vezeti a piacot.

A világ legnagyobb példányszámban eladott deszkája ezidáig az MBS Comp 16 volt (a jelenlegi utód a Comp 95). Csak összehasonlításképpen a noSno kínálata 8, a GI-é 7, a Scrub-é pedig 5 deszkából áll. A mountainboardok egyébként többségében ugyanolyan anyagból készülnek, mint a snowboardok (famag + üvegszál bevonat), emiatt rendkívül strapabíróak.

Tájékoztatásképp álljon itt néhány szó a felhasználási módokról. A snowboardhoz igen hasonlóan konstrukció és felépítés szerint megkülönböztethetünk freestyle, freeride, valamint kite deszkákat. A gyakorlott stílusok nyilván szerteágazóak, lévén, hogy a mountainboardok szinte bárhol használhatók. Ennek megfelelően létezik slopestyle, big air, freeride, carving, kite, street és boardercrosss stílus.

Először beszéljünk talán a deszkákról, mivel ezekben nagy különbségek rejlenek:

1. Freestyle boardok :

 

ilyen deszkákat használnak mountainboard parkokban, utcán, boardercrossban és gyakran kite-ozáshoz is. A freestyle deszkák lényege, hogy könnyűek és viszonylag rövidek, továbbá rugalmas, de mégis pattogós, merev lappal szerelik őket. Ennek köszönhetően könnyebb velük elrugaszkodni az ugratóról, és jobban elnyelik érkezéskor az energiát.

A rövidebb lap, és a könnyű súly pedig a levegőben végrehajtott trükkök megkönnyítésére szolgál. Egy általános igazság elmondható: valaki minél magasabbakat ugrik, és minél komolyabb trükköket csinál, érdemes annál hosszabb és merevebb lapot választania, mert az nagyobb stabilitást ad érkezéskor. A rövid lap ugyanakkor megkönnyíti a forgásokat, és könnyebb is. Itt mindenki maga kell eldöntse, hogy hol az optimális határ. Jó példa erre például az MBS Pro 95 deszka.

Ez egy tipikus freestyle board, elég hosszú a stabilitáshoz, de elég rövid, hogy könnyen foroghassunk vele. Ennek ellenére ott van a Pro 100, ami hosszabb, hiszen egyeseknek inkább a stabilitás a fontos. Van aki egészen rövid deszkát használ, és inkább megtanul precízen érkezni. Érdemes kipróbálni a különböző méreteket, hogy eldönthessük, melyik a nekünk leginkább megfelelő. Erre egy jó alkalom, ha az érdeklődő kijön velünk például a Sashegyi Bikeparkba, és ott tesztelheti a különböző MBS boardokat. Ha érdekel a dolog, jelentkezz bátran!

2. Freeride boardok :

 

a freeride, vagy downhill boardok épp a freestyle deszkák ellenkezői. Hosszúak, nehezek, nagy kerekük van, fékkel, és gyakran snowboard kötéssel szerelik őket. (A noSno k ínálatában még lengéscsillapítással és hidraulikus tárcsafékkel rendelkező típus is szerepel, de ezek elég borsos áron, 300-400ezer forint körül kaphatók.)

Itt a súly azért fontos, mert ezekkel a boardokkal általában nem ugrálnak, hanem a hegyről lefelé gurulnak erdei ösvényeken, nyáron a sípályákon, turistautakon és mindenhol, ahol bevethető terepet találni. Itt nagyon fontos a stabilitás, a nagy kerék (ezáltal nagyobb hasmagasság), hogy az egyenetlen talajon ne akadjon el könnyen a deszka. Lényeges dolog a sebesség kontroll, ez utóbbira féket használnak (bowdenes vagy hidraulikus, V-fék, tárcsafék, dobfék, szinte minden megtalálható ma a piacon). Itt kihangsúlyozandó azonban , hogy a mountainboarddal nem csak fék segítségével lehet megállni, sőt…!

Létezik az ún. powerslide, jó magyar nevén kifarolás, amikor is alacsony súlypont mellett megcsúsztatjuk a deszkát, és a snowboardhoz hasonló farolással állunk meg. Ez lényegében az egyik legalapvetőbb mozdulat a kanyarodáson kívül, amit egy mountainboardosnak meg kell tanulnia. A fék csak inkább a sebesség szabályozásához való, főleg olyan helyeken, ahol nincs hely a powerslide-hoz (pl. egy szűk ösvényen). Az MBS kínálatában a Comp 95X a vérbeli freeride deszka, de gyárilag fékkel szerelik az Atom 95X-et is. Egyébiránt az összes board kompatibilis a V-fékkel, így gond nélkül felszerelhetőek.

3. Kite boardok :

 

a kiteboardozás egy relatíve újkeletű dolog. Nem sokkal a mountainboard feltalálása után a kiteszörfösök is rájöttek, hogy amikor nincs hó, de még hideg a víz, mountainboarddal is húzathatják magukat az ernyőjükkel. Ez egyre inkább kezdett elterjedni, így a mountainboard gyártók is reagáltak az új igényekre, és elkezdtek kifejezetten kite-mountainboardokat tervezni.

Ezek még rövidebbek és könnyebbek, mint a freestyle deszkák, hiszen itt csak a súly számít, a stabilitást lényegében megadja maga a kite-ernyő felhajtó ereje, ezenkívül a kite-ugrások érkezései rendszerint nem olyan „ütősek”, mint ha egy ugratóról ugrik az ember. A világ egyik legprofibb kite-deszkája szintén az MBS-é, ez a Pro 90, de ezen kívül olcsóbb deszkák is megfelelnek a célnak, úgymint az MBS Comp 90 és a Core 90.

Mivel a világon a kiteboardozást leginkább a homokos tengerpartokon gyakrolják, így az igazán profi kite deszkák kizárólag rozsdamentes alkatrészekből állnak. Ennek maradéktalanul megfelel például az MBS Pro szériája. Persze sok freestyle-os használ kite-deszkát például mountainboard parkban, mert nagyon könnyű velük a trükköket kivitelezni.

És most néhány szóban a legnépszerűbb stílusokról:

1. Slopestyle:

ezt a stílust mountainboard-, skate- vagy bikeparkokban űzik. Annyit jelent, hogy a deszkás egy épített pályán halad végig, ahol ugratók, tabletopok, boxok, negyedcsövek, korlátok és mindenféle elem van, ami a szórakozáshoz szükséges, és amin valamiféle trükköt be lehet adni. Ez az egyik legnépszerűbb mountainboard stílus, gyakorlatilag szinte minden trükköt be lehet adni, amit egy snowboarddal a snowboardparkban.

Mivel fiatal sportágról beszélünk a trükkök évről évre komolyodnak és bővülnek. Míg néhány éve a grabek, 720 fokos forgások és backflippek (hátraszaltók) voltak a legkomolyabb trükkök a profik tarsolyában, manapság már igen gyakoriak a one-foot vagy no-foot trükkök (egy pillanat erejéig egyik, vagy mindkét lábát kiveszi a deszkás a kötésből és eltartja magától a boardot), a dupla backflipek, a 900-as forgások vagy a fentiek kombinációi. Egyre magasabbra, egyre hosszabban és egyre cifrábban...ez a lényeg!

2. Big air:

ez is egy freestyle versenystílus, de itt nem sok kisebb trükkről van szó, amit a bírák pontoznak , hanem egy nagy ugrásról. Itt egy nagyobb kickert (ugratót) építenek, és azon adnak be a riderek komolyabbnál komolyabb trükköket. Általában ott a legnépszerűbb, ahol nincs hely, vagy lehetőség egy egész parkot felépíteni, de egyes mountainboard parkokban egymás mellett megtalálható a slope a különféle elemeivel, és egy nagy big air urató is.

3. Freeride/downhill:

mint azt fentebb említettük, a freeride esetében a száguldás és a sodrós kanyarok állnak a középpontban. Ez történhet természetes (félig-meddig kiépített) dowhill pályán, de leginkább bárhol, ami az általában igen kreatív ridereknek eszükbe jut. Legyen az erdő, domoldalba épült városi park, háztetőről leugrás, sziklás hegyoldal, füves domboldal és társai. A dolog kötetlen, mindenki ott ride-ol, ahol a szükség utoléri. :)

4. Boardercross:

ez a freestyle és a freeride mellett a harmadik legnépszerűbb mountainboard stílus. Ekkor a riderek egy épített pályán zúznak lefelé, mely tele van döntött, sodrós kanyarokkal, kisebb ugratókkal, hullámokkal, letörésekkel. A lényeg, hogy a rider nem egyedül megy a pályán, hanem minimum ketten, de inkább 4-en indulnak egyszerre, és persze az győz, aki először ér célba. Itt nem ritkák az ütközések és össznépi kicsúszások.

Ez lehet, hogy vészesen hangzik, de csinálni, átélni nagyon nagy élmény! Magyarországon még nem épült sajnos boardercross pálya, úgyhogy ha ilyet szeretnénk művelni, felkereshetünk egy szélesebb, kanyargós erdei ösvényt, ami nem túl meredek, vagy elutazunk Csehországba vagy éppen Szerbiába, ugyanis ezek a legközelebbi helyek jelenleg, ahol boarderX pálya épült.

5. Carving:

ezt a stílust leggyakrabban aszfaltos úton űzik. Nem más, mint hosszú lejtőn történő legurulás mélyen döntött íveket húzva (mint a snowboardozás esetében az alpin stílus). A carving eredete talán a longboardra vezethető vissza, mindenesetre nagy élmény, és abszolút átjön az igazi snowboard érzés.

A legelvetemültebb carvingosok minta nélküli slickgumikat tesznek a deszkájukra, de vannak tömör műanyag kerekek is (olyasmi, mint a fitness görkorin, csak nagyobb), ezen kívül az egyik gyártó készít levegő és tömlő nélküli, extralapos profilú (peres) gumit is, amit csak rá kell tenni a felnire és hihetetlen tapadást biztosít lejtmenetben.

6. Kite:

ebbe a kategóriába beletartozik a kite-ernyős vontatás és a kitewinges használat is. A mountainboard önmagában is gyorsan fejlődő, fiatal sportág, de a kite-mountainboard (vagy ahogy kite-os berkekben mondják, 'landboardozás') még fiatalabb. Egyre több kiteszörfös jön rá, hogy amíg hideg a víz és nincs hó, a mountainboard kiváló eszköz a gyakorlásra. Itt is megkülönböztetnek már kite-freeride-ot és kite-freestyle-t.

Előbbi a normál vontatást takarja, utóbbi pedig a hatalmas ugrásokat és trükköket, melyet az ernyő emelőerejét kihasználva hajtanak végre. A legújabb őrület itthon, hogy a görszörfösök a hagyományos windsurfvitorlát gördeszka helyett mountainboardra szerelik, így több helyen tudnak menni vele, mint a hagyományos gördeszkával.

7. Street és flatland:

a mountainboardozás ezen ágát viszonylag kevesen űzik még. Ilyenkor a gördeszkázáshoz hasonlóan az utca adottságait használják ki a riderek. Padkák, korlátok, lépcsők, vízszintes talajon végrehajtott forgások, rollok, manuálok stb. A kreativitás az úr!

Íj vásárlás, jót, jó áron! Magyar I. Tradicionális

2020. márc. 3.

Lőttem vele, elmondhatatlan érzés :) ha valaki szeretne belőlük keressetek, kérdezzetek bátran!

Pl. itt: http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/293062801/

Kovács Tamás íjkészítő munkája

Magyar 1 íj

Adott egy jó hírű íjkészítő Kovács Tamás, adott egy magyar tradicionális íj a Magyar 1-es, olcsóbban mint általában.

Olyan erőset készít amilyet kértek, kérek 25-50 font között.

Kovács Tamás "Magyar 1"

Az egyik legrégebbi piaci szereplőként nagyon megbízható és jó íjakról beszélünk. Műgyanta de a kialakítása miatt felveszi a versenyt gyorsaságban néhány laminált készítő íjaival. Összességében ez egy igényesen elkészített, dekoratív, jó hatásfokú íj, melyet nyugodt szívvel ajánlanék mind kezdőknek, mind pedig haladó íjászoknak.

Finom vonalvezetésű, dinamikus, mégis rendkívül stabil.

Bemérési húzáshossz: 28"

Gyártott erősség: 25#-50#

Ideghossz: 134 cm

Szeretnél belőle? Közvetlen a gyártótól! http://www.kerdoivem.hu/surveys/edit/293062801/

Poczók János Én ajándékba kaptam egyet tavaly. Azóta több ezer lövést adott le. Igen kellemes csalódás volt. Nyugodt, viszonylag pontos, akár 34-35 colra húzható, szóval ember legyen a talpán akinek ez kevés. A gyűrűs oldáshoz van jobb íj is, de megállja a helyét. Szeretem. Nem válnék meg tőle. 

Hajdu László Én is egy ilyen, 32#-os íjjal kezdtem íjászkodni, de az nekem, sajnos, kevés volt. Az még húrzsámoly nélküli volt. Aki utánam használja, teljesen elégedett vele. Jó érzés lőni Kovács Tamás íjaival.

Toldi Tamás 9 éve van egy Kovács Tamás által készített krimi tatár. " karikába" hajthatod

Az egyik barátomnak ugyan ez van 17 éve. Tökéletes. 

Attila Jordán Jó 10éve találkoztam Kovács Tamás íjjal,még évekig tartottam a kapcsolatot az emberrel,tökéletesen működött!

Kiss István Évekig segítettem a Kerecsenben dolgozó srácoknak. Műgyantában a legjobb!

"Mindig kíváncsi voltam különböző íjkészítők íjainak teljesítményére.

Most abba a szerencsés helyzetbe kerültem, hogy sikerült összehasonlítani Grózer Csaba középkori magyar (húrütközős), Liskány István magyar, valamint Kovács Tamás magyar I-es íját.

Mindhárom íj 45 font erősségű volt egyforma vesszőket használtam 27 colos húzással.

Grózer Csaba íjával 18 lövést adtam le a legrövidebb és a leghosszabb lövés között 5,5m volt a távolság.

Liskány István íjából leadott 18 lövésből 1 vessző 0,5m-rel rövidebbre szállt mint a legrövidebb Grózer lövés 4 vessző viszont messzebbre szállt a leghosszabb Grózer lövéstől a leghosszabb Liskány lövés 1.5m-rel volt hosszabb. A többi 13 vessző ezeken a távolságokon belül volt.

Kovács Tamás íjából leadott 18 lövés közül 1 vessző 1m-rel szállt rövidebbre mint a leghosszabb Grózer lövés, 17 vessző messzebbre szállt a leghosszabb Grózer lövéstől, a leghosszabb Kovács lövés 8m-rel volt hosszabb.

Véleményem szerint a három féle íj között - ezeken az adatokon kívül - az ár lehet még döntő tényező."

Mészáros Ferenc Tökéletes! Szuper íj, csak annyi időm volt vele, hogy párat lőjek, ma fogom igazán kipróbálni. De már így is látom, hogy az, amit vártam. Dinamikus, gyors, nincs benne semmi görcsösség, nem keményedik fel 24 coll után sem, egyszerűen mestermunka, gyantaíjak között jobbat nem találtam. A Liskány-omat is nagyon szeretem, de ez még azt is űbereli simán, főleg dinamizmusban. Gyors, pontos íj. Borovi vesszőket használok most, olyan könnyűek, mint eddig soha, nagyon elégedett voltam máris a lőképpel, pedig csak párat lőttem még vele, mondom. Szóval nagyon köszi mégegyszer a közvetítést!

magyar_ij_2.jpg

dscf6958.JPG
dscf6960.JPG
dscf6961.JPG
dscf6968.JPG
magyar_ij_3.jpg
magyar_ij_4.jpgmagyar_ij_5.jpg

Röviden tömören mire számíthatsz?

Kedvezményem, a kedvezményed! 

Sportnépszerűsítés miatt van több kedvezményem különböző boltokban és gyártóknál minden féle felszerelésre.

A kérdés az mit és milyet szeretnél, milyen árkategóriában?

Írj üzenetet, vagy hívj és segítek!

Nemethattila153@gmail.com

06304978643

A legjobb ár érték arányúhoz elég, ha kitöltöd az alábbi kérdőívet a rendelkezéshez, ami eljut a készítőhöz.

Íj rendelés - Tradicionális Magyar I. íj Kovács féle

RENDELÉS MENETE!

 

7 KÉRDÉS, 7 VÁLASZ KLIKK IDE A RENDELÉSHEZ!

p1320696.JPG

Kölcsönösen segítjük egymást a gyártóval, ezáltal jól jár mindenki :)

Közvetlen a gyártótól lehet egy dinamikus felszerelésed! Van, hogy marad előrendelésből, mert idő közben lemondják, ha nincs akkor készít Neked amilyet kérsz, olyan erőset.

Lőttem vele egyből beleszerettem úgyhogy Nekem is ilyen van, elmondhatatlan érzés :) ha valaki szeretne belőlük segítek!

p1320103.JPG

TEHÁT: Adott egy jó hírű íjkészítő Kovács Tamás, adott egy magyar tradicionális íj a Magyar I-es.

Az egyik legrégebbi piaci szereplőként (Kassai-val kezdte) nagyon megbízható és jó íjakról beszélünk. Összességében ez egy igényesen elkészített, dekoratív, jó hatásfokú íj, melyet nyugodt szívvel ajánlanék mind kezdőknek, mind pedig haladó íjászoknak.

Finom vonalvezetésű, dinamikus, mégis rendkívül stabil.

Bemérési húzáshossz: 28"

Gyártott erősség: 25#-50#

Ideghossz: 134 cm

RENDELÉS MENETE!

 

7 KÉRDÉS, 7 VÁLASZ KLIKK IDE A RENDELÉSHEZ!

 

Ha nem tudod kitölteni: Küld el Nekem üzenetben a nemethattila153@gmail.com címre, vagy SMS-ben a 06304978643-ra

 

A videóban jól látható lesz, hogy milyen: 

dscf6968.JPG
dscf6961.JPG
dscf6960.JPG
dscf6958.JPG

Egyéb leírások:

 

"Az általam készített magyar íjak mintájaként az ásatásoknál előkerült íjak szolgálnak. A szarv, a karok a markolat mérete megegyezik a “szabvány” mérettel. A karok kéthalmos kialakításúak, markolata kerekített. A szarv kialakítása egyedi.

A karokat üvegszál műgyanta alapanyagból készítem, a szarvak és a markolaton lévő falemezek kőrisfából készülnek. A karok bőrözésére valódi bőrt használok különböző színekben. A bandázsolásra lenfonalat, amit utólag színezek.

Ezt a fajta íjat azért készítem s szeretem, mert stabil, kiegyensúlyozott, kezdők és haladók egyaránt biztonságosan használhatják. Ez egy családi íj. Ha megfelelő fonterejű, akkor a család apraja s nagyja egyaránt használhatja.

 

Ezt a fajta íjat azért készítem s szeretem, mert stabil, kiegyensúlyozott, kezdők és haladók egyaránt biztonságosan használhatják. Ez egy családi íj. Ha megfelelő fonterejű, akkor a család apraja s nagyja egyaránt használhatja."

 

KASSAI MEDVE MAGYAR ÍJ

 

A brutális erő és elnyűhetetlenség.

Ennek a modellnek a megjelenését az európai igények hozták létre. Miután Európában csak akkor láttak lovasíjászatot, mikor farkasszemet néztek őseinkkel, teljesen érthető módon ennek a kultúrának még csak nyomai sem fedezhetők fel ebben a térségben. Minden profi lovasíjász tudja, hogy a megfelelő szint eléréséhez könnyű 30-40# íjat kell használnia. A nagy lövésszám, a kíméletlen edzések nem teszik lehetővé, hogy károsodás nélkül ettől erősebb íjat használjanak. A lovasíjász íjak fejlesztésének ez a legfőbb irányvonala, hogy ebben az erőtartományban hozzuk ki a maximumot az íjból. Nem így Európában, ők azzal viccelődtek, hogy kisgyerekeknek meg lányoknak, 40# az erő, de nem egy igazi férfinek, nekik 70-80# íjak kellenek.
Neki kellett hát látni egy nagy erejű íj létrehozásának. Az volt a cél, hogy minél többet őrződjön meg az eddigi modellek kecsességéből, ezzel egyidejűleg viszont megerősítésre kerüljenek a legnagyobb terhelésnek kitett részek. Így született meg a Medve. Akár 110#-ig is gyártható, erős és rendkívül strapabíró íj. Rusztikus és robusztus megjelenése gyorsan népszerűvé tette. Hagyományőrzőknek és vadászoknak ajánljuk.

Ideghossz: 140 cm
Gyártott erősség: 25-110#
Bemérési húzáshossz: 30″
Maximum húzáshossz: 32″

Forrás: http://szkitabolt.hu

Forrás: http://molnarij.hu/

Íjászat kezdőknek, célzás

2020. márc. 3.

Mozgástechnika: a lövésfolyamatot a következők szerint kell végrehajtani:

Ideget tartó kéz: az ideg megfogása

Cél: Következetes idegfogás, az ujjak elhelyezése az idegen a megfelelő pozícióban.

1.jpg

Az ujjak a felső két ujjperc között markolják meg az ideget. A tenyér laza, a kézfej külső oldala lapos.

A legtöbb irányzék nélküli technikánál a három ujj a nyílvessző alatt helyezkedik el. A vesszőtesttel történő célzásnál a mutatóujj és a vesszővég (nock) között két-háromujjnyi távolság van, attól függően, hogy milyen az arc felépítése és az ujjak nagysága.

kezdo_ijaszok_kezikonyve_06_kek_nyil_img_9.jpg

A három ujjon egyenletesen oszlik meg a terhelés (kezdőknél erre kell törekedni, hogy a gyűrűsujj is dolgozzon, később az arányok változnak). Ezt követően a kézfej háta annyira függőleges amennyire csak lehet, a csukló és a kézfej háta lapos, nincs elcsavarodva. A hüvelyk és a kisujj laza. Az alkar belső része laza. Ebből következik, hogy a kézfej, az alkar és a vessző egy függőleges tengelybe esik.

2.jpg

Helyes idegfogással a kézhát és a csukló lapos

 

Magyarázat:

Ha a fentiek szerint mélyen markoljuk meg az ideget, a húzókéz, az alkar és a kézfej izmainak könnyebben ellazulnak. Minél lazábbak ezek az izmok, annál kevésbé szorítjuk az ideget, és annál simább az oldás.

 

Fix pontok az arcon:

(Egyenes vonal)

A négyszög egyenes vonalra történő leegyszerűsítése (lásd, a továbbiakban)

3.jpg

Ebben az esetben:

nincs szükség fix pontra az arcon (ellentétben a későbbiekben látható háromszög és a négyszög módszerrel); a célzáshoz elegendő az, hogy vesszőtestet összenézzük (egy vonalba) a célponttal.

nem szükséges a szem lövési síkba igazítása (így az ideget sem kell összenézni az íj függőleges középvonalával)

 

nem kell aggódni amiatt, hogy a húzóujjak nyomást gyakorolnának a vesszőre.

4.jpg

Háromszög:

A nyílvesszőt két viszonyítási ponthoz igazítjuk:

a vesszőhegy, amelyet a célpontra irányítjuk;

a vesszővég, amelyet az oldó kézzel az arcunkhoz húzunk.

5.jpg

Ahhoz, hogy az íjász képes legyen a háromszög ismétlésére:

fokozatosan kell kihúznia az íjat,

össze kell néznie az ideget az íj függőleges középvonalával

6.jpg

A háromszög módszernél a célzó szemmel össze kell nézni az ideget és az íj függőleges középvonalát

7.jpg

Négyszög:

A nyílvesszőt két viszonyítási ponthoz igazítjuk:

a vesszőhegyhez, amely helyett most már az irányzék célkeresztjét nézzük össze a céllal. Ebből adódóan be kell vezetnünk az irányzék használatát ehhez a módszerhez;

a vesszővéghez, amely a húzókéz ujjaival tapintható az arcnál.

8.jpg

Továbbá, hogy biztosítsuk a négyszög módszer ismételhetőségét, az íjásznak:

az íjat függőleges síkban kell tartania,

fokozatosan kell kihúznia az íjat,

stabil szemhelyzetet kell felvennie és az ideget az íj függőleges vonalával összenézni.

 

9.jpg

Vessző és a húzó alkar egy vonalba igazítása:

Cél:

Megtalálni azt a testhelyzetet, amely a legkevesebb erőfeszítést igényli és a legstabilabb a teljes kihúzás fázisában.

Végrehajtás:

A húzó oldalon az alkar amennyire csak lehet a vesszőn keresztül haladó függőleges síkba essen.

10.jpg

Magyarázat:

Az erőigényt figyelembe véve ez a legkevesebb erőfeszítést igénylő pozíció. Továbbá lehetővé teszi, hogy a húzó oldalon a kar, alkar és csukló izmai ellazultak maradjanak.

A karok ellazítása azt eredményezi, hogy a hát izmai és a húzó oldalon a váll mögötti izmok dolgoznak.

Izommunka érzékelése:

A helyes mozgás érzékelésének fejlesztéséhez a csukott szemmel rövid távolságra (kb. 3 méter) lövést javasoljuk. Az üres táblára lövés (lőlap nélkül, így nincs mire célozni) még jobban megkönnyíti az izomérzékelést.

ELMÉLETI ISMERETEK

Az íjtípusok ismerete:

A vizsgázónak ismernie kell az alábbiakban felsorolt három íjtípust, amelyeket az általánosan be kell mutatnia.

Reflex íj:

Bármilyen (nem csigás) íj, ami a pályaversenyeken használatos íjakra vonatkozó előírásoknak megfelel, miszerint, az eszköz markolatból, középrészből és két leszerelhető karból áll, melyek végeinél az ideg számára egy-egy horony található. Az íj egyetlen ideggel van ellátva, ami közvetlenül a két hornyot köti össze. Lövésnél az egyik kézzel a markolatot fogjuk, a másik kézzel az ideget tartjuk és engedjük el (oldásnál).

Csigás íj:

A csigás íjnak a működését, mechanikáját a csigák határozzák meg, amelyek az íj megfeszítésekor „tárolják” az energiát, így a tartófázisban az íjásznak nem kell akkora erőt kifejtenie. A csigás íjnak is van markolata, középrésze és két reflexe, de nem szereljük szét minden edzés után, hanem mindig felajzott állapotban tároljuk. Az ideg a csigás szerkezetre van rávezetve. További tartozékok: kábel, kábelelvezető…

Történelmi/egyszerű íj:

Egyszerű szerkezetű íj, melynek fő jellemzője, hogy az íj teste egy darabból áll – mely lehet fa, műgyanta, vagy bármely más anyag. Ilyenek a különböző történelmi íjak.

Vesszőjavítás: a vesszővég (nock) rögzítése, javítása

1. Távolítsuk el vesszőtestről a letört nock darabjait (ha van). Hogy könnyebben távolíthassuk el a sérült vesszővéget, a műanyag részét kicsit melegíthetjük láng fölött.

2. Tisztítsuk meg az új nock helyét 91%-os izopropil-alkohollal. Előtte használhatunk, finom csiszolópapírt az alumínium test kúpjának megtisztítására.

Szénszálas (karbon) és alumínium vesszőknél elegendő az új nock helyének megtisztítása.

3. Rakjunk egy cseppnyi ragasztót az új nock helyére, lásd. képen.

4. Helyezzük fel a véget a vesszőtestre és forgatással segítsük, hogy a ragasztó egyenletesen legyen elosztva a teljes felületen.

5. A vájatot a vezértollra merőlegesen állítsuk be.

(forrás: www.misz.hu)

Könnyen megszédülhetünk a különböző fantázianevektől, melyeket egy íjászboltban vagy műhelyben hallhatunk: szkíta, avar, hun, mongol, magyar íjak közül választhatunk. Ezekre szintén igaz, amit korábban mondtunk: a különböző régészeti leletek alapján következtettek az egyes népek által használt íjak formájára, így ezek alakjukban igen, anyagukban nem nevezhetők hagyományőrző fegyvereknek - Matyasovszki Tamás szerint egyszerűen azt válasszuk, amelyiket külsőre tetszetősnek találjuk. 

És, hogy mire van még szüksége a kezdő íjásznak? Természetesen nyílvesszőkre. A legtöbb íjász a favesszőhöz ragaszkodik (bár a lovas íjászatban sokan alumíniumvesszőt használnak). Ezeket kilencszáz és ezerötszáz forint közötti áron szerezhetjük be, de vannak tízezer forintért kapható fa nyílvesszők is. Kezdetben elég öt-hat vesszőt vásárolni, később aztán - egyre nagyobb tapasztalatot gyűjtve - már a vessző súlyát, hosszát figyelembe véve bővíthetjük készletünket. Előfordul, hogy egy egyesület tagjai maguk készítik a vesszőket, de ha többen összeállnak, akár nagyobb tételben is vásárolhatnak, a nyílvesszőket készítő mestertől is.

A többi - íjászatban használatos eszköz - nélkülözhető vagy később magunk által elkészíthető. Az íjászkesztyűt például helyettesítheti egy kezünkre csavart bőrdarab, tegezt pedig könnyen csinálhatunk magunknak, amúgy háromezertől húszezer forintig választhatunk is egy íjászboltban. Gyakorló hegyeket hetvenforintos darabáron vehetünk, de később, a vadászathoz használt hegyekre már hétszáz és ezer forint közötti összeget kell szánnunk, darabonként.


Élettartam, kezelés, használat

Egy íj várható élettartama függ használatától - fontos a szakszerű felajzás és hogy ne húzzuk túl az íjat -, a tárolástól és szállítástól - a magas hőmérséklet minden íj ellensége -, illetve a karbantartástól. A műgyanta íjakkal sok dolgunk nem akad, esetleg a bőr bevonatot ápolhatjuk megfelelő szerrel, olyannal, ami nem károsítja a műgyantát. A markolat és szarv farészeit is ápolhatjuk - különösen, ha nedvesség éri - bútorápolóval. A laminált íjak nagyobb odafigyelést igényelnek, hiszen a farészeket víztaszító anyaggal kell kezelni. Ez lehet bútorápoló, viasz vagy akár szalonnabőr. A karcolt csont- és fafelületek polírozhatók is, ehhez lehetőleg finom polírpapírt használjunk. A favesszők felületét is le kell tisztítani néha, majd lenolajos ruhával át is dörzsölhetjük. A húrt először méhviasszal szokták átkenni, majd egy bőrdarabbal átdörzsölni, hogy a viasz egyenletesen jusson a szálak közé.

Az íjászattal foglalkozók többsége nem sportnak, inkább kikapcsolódásnak, közösségi programnak fogja fel tevékenységét. Matyasovszki Tamás beszámolója szerint egy edzés inkább baráti összejövetelre hasonlít, semmint egy sportfelkészülésre - beszélgetés, egymás segítése, a lövések értékelése színesíti az íjazást. Egy alkalommal kétszáz-háromszáz lövést adnak le, de természetesen mindenki addig van a terepen, ameddig kedve és erőnléte engedi. Hogy ki milyen sikeres az íjászatban, elsősorban nem is felszerelése minőségén és a rutinon múlik - állítja Matyasovszki -, hatvan-hetven százalékban a kedélyállapot, türelem, kiegyensúlyozottság és az összpontosítás dönti el, milyen eredménnyel lövünk egy alkalommal.

Nem csupán edzéseken, de versenyeken, találkozókon is részt vehetünk, a Szabad íjász portál kimondottan ezeket az eseményeket szemlézi. Az egyszerű kikapcsolódásra vágyók célba lőhetnek, a lovaglásban jártasak pedig elsajátíthatják a lovasíjászat alapjait is, ami természetesen nem egyenlő a lóról lövöldözéssel - ahogyan arra Kassai Lajos, a lovasíjászat kidolgozója-megalapítója figyelmeztet.

És hogy kinek ajánlott az íjászkodás? Annak, aki jó levegőre, társaságra, a stresszt levezető tevékenységre vágyik. Még a szűk pénztárca sem lehet akadály, húsz-harmincezer forintból már elindítható íjászkarrierünk.

(forrás: www.fogyasztok.hu)

Falunap, városi nap, fesztivál rendelhető élményprogramok

2020. márc. 3.

Célom a mountainboard, íjászat, és egyre több sport népszerűsítése, megismertetése minél több érdeklődővel és mivel az erdőben, réten, általában nem sokan vannak...

Megtalálható vagyok közösségi oldalakon, falunapokon, egyéb pl. családi rendezvényeken is, ha hívnak, akkor ott is segítek a gyors sikerélmények elérésében :)

U.I.: Manapság a kevés szabadidő miatt egyre többen maradnak a 4 fal között és nem tudják megtapasztalni a mozgás örömét.

 

 

Üdvözlettel,
Németh Attila többszörös aranyérmes mountainboard versenyző

http://hegyideszkaijaszat.blog.hu/

ÁRAK:

Hova? Hány órára? Kb. Hány fő várható? Korosztály?

Egyedi árajánlathoz hívjon a 06304978643-as telefonszámon, vagy írjon a nemethattila153@gmail.com e-mail címre!

 

Mielőtt keres gondolja végig a következőket!

rendezvény típusa, ha tudja körölbelül várható személyek száma,

átlag életkora, helyszín, időpont

allos_ermes_tamogatos_facebook_oldalas_2.jpg

x

21054967_1707903532575474_6139831427383132109_o2.jpg

Célom a hegyi-terepdeszka, íjászat, paplanernyőzés és egyre több sport népszerűsítése, megismertetése minél több érdeklődővel (elsőre külön-külön) és mivel az erdőben, réten általában nem sokan vannak, megtalálható vagyok közösségi oldalakon, falunapokon, egyéb rendezvényeken is, ha hívnak, akkor ott is segítek a gyors sikerélmények elérésében :)

U.I.: Manapság a kevés szabadidő miatt egyre többen maradnak a 4 fal között és nem tudják megtapasztalni a mozgás örömét.

Üdvözlettel,
Németh Attila

http://hegyideszkaijaszat.blog.hu/

paplan_ernyozes_falunapokra.jpg
A történet 2005-ben kezdődött, ekkor ismertem meg a mountainboard (magyarosan hegyi-terepdeszka) sportot egy terepjáró reklámban és gyorsan át is jött az üzenet, amit a végén kiírtak, ha nincs hó is tudok hasonló helyeken, hasonló mozgásformát átélni, mint a snowboarddal amit 2000-ben kezdtem űzni, nem is kellett több, internet, keresés és rövid időn belül sikerült is beszerezni életem első hegyideszkáját, hogy magyarosak maradjunk :).
Részt vettem nem egy Magyarországi mountainboard versenyen külföldi résztvevőkkel, aminek az lett a következménye, hogy több arany és ezüst érmem pihen otthon a falon.

 

2017 tavaszán épp Kassai Lajos lovasíjász filmjét nézve jött az ötlet, hogy ha már nincs lovam (pedig egyszer szeretnék egy családi házat ahol esetleg lehetne) megpróbálom az íjászkodást gurulás közben, hisz a terepen is vannak kisebb-nagyobb buckák amiket ki kell teleszkópozni, hogy a célba jusson a kilőtt nyílvessző, ne az égbe, vagy a földbe éppen :)

Kassai Lajos személyes üzenetben gratulált az ötletért a videóm láttán, idén remélem már eljutok hozzá.

 

uj_2018_szorolap_2.jpgKiszállással vállalok rendezvényeket is, a gyerekek és mozogni vágyók szórakoztatására.
dscf68082.jpg
A helyszínen az érdeklődők kipróbálhatják a mountainboardot, íjászatot is, közben segítem őket, hogy gyors sikerélményben legyen részük és tudok segíteni abban is hol érdemes beszerezni az eszközöket.
Íjak, nyílvesszők, mountainboard, azaz hegyideszka, terepdeszka, ki, hogy nevezi.

Felügyelet alatt, azt kell érteni, hogy megmutatjuk, hogy kell és folyamatosan segítjük az érdeklődőket.

több íj áll rendelkezésre,

1 nyílvesszőmegállító, ha mellé menne... :)

Van különböző erősségű íjunk,

hogy a kicsik és nagyok is megtalálják a magukhoz méltót.

Nyílvesszőből is több hosszúságú áll rendelkezésre, mert valakinek hosszabb a keze, valakinek rövidebb, plusz máshogy, más hosszúságban hozza ki az íjat.

dsc_0172_1.JPG
19496208_10207628865038589_1609822442_o.jpg

Mountainboardból is van gyerek és felnőtt méret,

ez függ a magasságtól és a súlytól is,

plusz állítható, a helyszíni adottságokhoz mérten, hogy mennyire kanyarodjon könnyen. 

Például ez teremben, jobb élményt nyújt, ha könnyebben tudnak vele kanyarodni,

azonban egy szabadtéri kis lejtőn izgalmasabb, ha kicsit merevebb így nem kell annyira egyensúlyozni.

 

Meghívásra megyek tiszteletdíjért, tehát fix összegért pl. városi nap, céges nap, családi nap, falunap, születésnap, stb. rendezvényekre is.

dsc_0172_1.JPG
Számlaképes is vagyok.
dsc_0222.jpg

 

KÜLTÉREN, BELTÉREN IS

HOGYAN?

ÍJÁSZAT: A VESSZŐFOGÓ LEPEDŐNEK KÖSZÖNHETŐEN (HA MELLÉ MENNE)

MOUNTAINBOARDOZÁS: A TALAJ HATÁRTALAN KIHASZNÁLÁSA (TEREP, BETON, FÖLD STB.)

 

TEGYEN PRÓBÁRA, HA AKTUÁLIS!

KÉRDEZZEN BÁTRAN! NÉZZEN UTÁNAM!

 

NÉMETH ATTILA (AJKA)

TEL:06/30-497-8643

NEMETHATTILA153@GMAIL.COM

HTTP://HEGYIDESZKAIJASZAT.BLOG.HU

(TV, ÚJSÁG SZEREPLÉSEK, VIDEÓK, KÉPEK)

A  SZOLGÁLTATÁSRA IGÉNY SZERINTI IDŐBEOSZTÁSSAL,

(PL.: FELE ÍJÁSZAT, MÁSIK FELE MOUNTAINBARDOZÁS)

VAGY SORBAN ÁLLÁSSAL 

Költségeim:
- bepakolás, kipakolás kb.4xfél óra
- utazási költség, órabér, autóhasználat
- felszerelés használódása, amortizációja (nyílvesszők törése, hegy, vesszőfa repedés, íjak használódása, mountainboard deszka, kötés kopása sérülése)
- bejelentés
Nemethattila153@gmail.com 
06304978643
Tegye fel kérdéseit, foglaljon telefonon, vagy e-mailben!
Videók, képek, tv szereplés, újság:
http://hegyideszkaijaszat.blog.hu
Üdvözlettel,
Németh Attila 
06304978643

Falunapra programok, rendezvény ötletek sokasága

2020. márc. 3.

Falunapra programok, ötletek sokasága
Ha van még jöhet alá :) Osztani ér! Egy kötelet húzzunk!
Céges rendezvényekre, születésnapra, legény lány búcsúra, családoknak, városi napra stb.

Először természetesen magunkat ajánlom, hisz a cél a sportnépszerűsítés. Árakat rugalmasan kezelem így segítve a sportok népszerűsítését. Írják meg mennyit tudnak rászánni hova, mennyi órára, ha fix a csapat akkor milyen korosztály és hányan lesznek.

Oszd meg másokkal, hogy hozzátok is eljussunk! (cserébe felszerelés kedvezményt adok 1. és 4. eszközökre)
EXTRÉM HAGYOMÁNYŐRZŐK
1. Mountainboard 
2. Paplanernyőzés 
3. Nunchaku 
4. Íjászat 
5. Karikás ostorozás
A lista folyamatosan bővül...

KIHÍVÁST, PROGRAMOT KERES?

GYEREKEKNEK, FELNŐTTEKNEK?

MEGTALÁLTA!

EXTRÉM HAGYOMÁNYŐRZŐK!

VÁLLALUNK MEGHÍVÁSOKAT, KITELEPÜLÉST AZ ORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉN,

LEGYEN AZ RENDEZVÉNY, VAGY MAGÁN JELLEGŰ MEGKERESÉS!

„Mivel az erdőben, réteken általában nem sokan vannak, és egyre többen maradnak a 4 fal között, célom, hogy megtapasztalhassák a mozgás örömét, gyors sikerélményekkel fűszerezve és beleszeressenek valamelyik mozgásformába.”

-Németh Attila többszörös aranyérmes mountainboard sportoló

Keressen, kérdezzen!
Telefon: 06/30-497-8643 
E-mail: nemethattila153@gmail.com

Képek, videók, aktuális mozgásformák: http://hegyideszkaijaszat.blog.hu

 

ijaszat2_0kisebb.jpg

Mountainboard bemutató és kipróbálási lehetőség akár oktatás is.
Íjászat szintén így. 
Részletek http://hegyideszkaijaszat.blog.hu

Aztán ajkai légváras jó barátom oldala 
http://legvarazs.hu ha légvár is kell

Ajkai lufi bohócról is jók a tapasztalatok keressétek

További ötletek a falunapra

gyerekprogramok az óvodával együttműködve:
• a játszótér mellett kézműves asztal vagy sátor óvónők, tanítónők vezetésével, (a már nyugdíjas pedagógusok lehet, hogy örömmel fogadnának egy ilyen felkérést) pl. só-liszt-gyurmázás vagy egy közös nagy kép rajzolása
• az óvodakerítés mellett az árnyékban leterített pléden a kisebbeknek játszósarok. 
• Néhány kültéri játék (tollaslabda, hullahoppkarika)
• póni vagy szamárlovaglálás (van-e valakinek a környékben?)
• arcfestés népszerű szokott lenni
• műsorként a gyerekeknek bohócműsor vagy bábszínház (esetleg az óvónők nyitottak saját bábműsorra?)
helytörténet:
• helytörténeti kvíz (több formája lehetséges: pl. ha van egy szervezői sátor vagy asztal, ott ki lehet tölteni a nap folyamán, a nap végén sorsolni a helyes megfejtők közt; 
• helytörténeti túra lovaskocsival egy helytörténész vezetésével, aki érdekességeket mesél. 5-6 állomás, fix indulási időpontokkal

színpadi műsor:
• óvodások, iskolások néhány perces műsorai, amik a tanév közben születtek – ez közönségként vonzza a szülőket, nagyszülőket
• Őszikék műsora
• cigány kisebbség táncolna? 
• zeneiskolások
• tánccsoport
• a tavalyi népszerű Bódi Renáta-előadás
• este hangulatos a tábortűz, gitározással – ez az utcabál előtt vagy közben is akár

Látványos bemutatók
• a már hagyományos motoros bemutató
• rendőrségi (pl. kutyás) vagy tűzoltóbemutató - gyerekeknek tűzoltóautó kipróbálása
helyi termékek kirakodóvására, bemutatkozása
• vannak-e olyan helyi különlegességek, akár a szomszéd falvakból is, amiket érdemes bemutatni, pl. a Bartáék tarthatnának sajtkóstolót (a sajtkóstolóra ötlet: egy kis műanyag dobozba kis kockákra vágott különféle sajtókból válogatást, fogpiszkálóval lehetne enni, ez néhány 100 Ft-ba kerül) sajtvásárt, hozzá illene helyi bor esetleg, vagy van-e pl. lekvár, méz, kézműves termék, (fafaragás, hímzés)
gasztronómia
• bográcsban főzés, családok vagy 4-8 fős csapatok, verseny
• „Csépai sodrófa-díj” süteménysütő verseny, frissen készült egy tálca süteménnyel lehet nevezni, ezt 3-4 fős zsűri értékeli, majd a közönség is megkóstolhatja és szavazhat a közönségdíjra. Lehet többféle kategória (sós-édes), a nyertes receptek megjelenhetnek majd az újságban, a Csépai Naplónak lehet egy melléklete a verseny receptgyűjteménye
• helyi borok versenye (hsonló lebonyolítású, mint az előző, meghívott borász, szőlész vezetésével)
Egészség-sátor
• vérnyomásmérés, vércukormérés és más egyszerű vizsgálat, tanácsadás a háziorvos és/vagy egy dietetikus részvételével- Kunszentről hívni
• talpmasszázs, vállmasszázs (szakember pl a cserkei fürdőből)
pályázatok, kiállítások:
• fotópályázat Csépáról – korábbi meghirdetést és lebonyolítást igényel, a rendezvényen kiállítás és eredményhirdetés. Digitális fotókkal is lehet nevezni, és csak a legjobbakat kinyomtatni és azokat kiállítani.
• rajzverseny gyerekeknek a faluról – még a tanév végén meghirdetni
• hozz egy képet magaddal tavalyi vagy korábbi falunapról, ezeket egy mágnestábláára feltenni montázsszerűen, lehet böngészni
úgy általában:
• érdemes figyelni, hogy ne üvöltsön egész nap a gépzene, mert akkor a fenti programoknak gyakorlatilag nincs értelme
• egy központi, önkormányzati sátor, ahol lehetne régi fotókat böngészni, régi Csépai Naplókat, itt lehetne kitölteni a helytörténeti kvízt.

- Ezek jó programok lennének,főleg a főző-sütő verseny! A gyerekprogramok is fontosak,mert így több,gyerekes szülő is több időt töltene kinn. Az egészségsátor pedig az idősebb korosztályt is kicsalogatná!

- Poénnak javasolnám a feleségcipelő verseny.Akár a környező falvakból is hívni olyan párokat akik részt vennének benne.

- Az alábbi ötletek csokorba vannak szedve.Köszönet az ötletadóknak.Kérem minél többen mondjátok el véleményetek.Ki,mit és miben tudna segíteni a szervezőknek. Véleményezzétek,melyik ötlet tetszik,melyik nem.Várjuk a további ötleteket!

- Telefon hajító verseny, hogy ez a nap ne a számítógépről, mobilról szóljon, hanem a jó levegőről, társaságról, együttlétről!/ fél téglára ragasztani telefonról képet/

- Régi vágyam ,hogy ujra felelevenítsük a " Csépától- Csépáig futást.

- Tényleg, a Csépától Csépáig futás, de jó! 
:) Emlékszem, videofelvétel is készült róla '94-ben, az vajon hol lehet?

- Az iskola könyvtárában.

- Erről jut eszembe , hogy sok régi videó felvétel van amit egy meghatározott időpontban egymásután lelehetne vetíteni valahol.

- Azokat a videókat fel lehetne tölteni a Csépacity oldalra?

- De jó lenne, én annyira kiváncsi lennék rájuk! Mi tavaly, amikor az osztálytalálkozónk volt, szerettünk volna megnézni egy '92-ben készült videofelvételt, mi hatodikosok voltunk rajta, de sajnos a kazettának lejárt a szavatossága, tönkrement, már nem lehetett lejátszani. Ezért mielőbb kéne digitalizálni ezeket a VHS-kazettákat, mielőtt tönkremennek. Nem tudom ez mennyibe kerülne, hol lehetne megcsináltatni, megpróbálok utánajárni. Egy hétvégi délutáni vetitést nem lenne nehéz megszervezni, ugye? Nyáron például? Talán a falunap előestéjén, akkor többen ugyis hazamennek?

- A Csépától-Csépáig futásra én is szavaznék!:D Szerintem tök jó lenne! Biztos sokan benne lennének! Ha vevő rá a nép lehetne közös aerobic is! Menne a zene (akár CD-ről is) vki aki vállalná a színpadon csinálná, a többiek meg lenn! De valami light-osabb verzió, hogy az idősebbek is csinálni tudják és még jó kedvvel...!

- Ami még nagyon tetszik a tábortűz, családok közötti bográcsolás, helytörténeti kvíz és a montázs falunapos képekből!:)

Forrás: Csépacity

 

Legutóbbi bejegyzések

  • Terepdeszka - Hegyideszka - Mountainboard - Mi is az?
    2020. márc. 3.
  • Íj vásárlás, jót, jó áron! Magyar I. Tradicionális
    2020. márc. 3.
  • Íjászat kezdőknek, célzás
    2020. márc. 3.
  • Falunap, városi nap, fesztivál rendelhető élményprogramok
    2020. márc. 3.
  • Falunapra programok, rendezvény ötletek sokasága
    2020. márc. 3.

Plusz információ

Cseréld le ezt a szöveget plusz információra. Ha nincs plusz információ, akkor a fenti jobb oldali sarokban lévő ikonra kattintva elrejtheted ezt a szöveget vagy a blokkot.

Az oldal a világ legkönnyebben használható weboldalkészítőjével, a Mozellóval készült.

Hozzon létre weboldalt vagy webáruházat a Mozello segítségével.

Gyorsan, egyszerűen, programozás nélkül.

Visszaélés jelentése Bővebb információ
Falunapra, íjászat, karikás ostor, gyerekprogramok, élmény ajándék, kihívás