Felszerelés beszerzés!

Akár több mint 10.000 Ft-ot is veszíthetsz, ha ezt nem tudod...

... és az alábbi termékek közül keresed épp valamelyiket!

Karikás ostor, sámándob, íj, mountainboard és hozzájuk felszerelés.

Mivel több rendezvényen, tv csatornán és újságban is megjelentem már és folytatom is, kaptam egy kis kedvezményt gyártóktól, készítőktől a népszerűsítés elősegítéséhez és ezt megosztom veled is. 

Ha érdekel olvass tovább és kérdezz bátran, rendelj, foglalj!

FONTOS! A fenti menüpontokon tartva a "nyilat/kezet/kurzort" lenyilik a többi lehetőség.


Karikás ostor

karikás ostor eladó

A pásztorember nagy kincse volt a fémkarika a pusztában.Nem akadt rá mindenhol.De a jó ostor mint munkaeszköz és mivel magának kellett elkészítenie,egy marha árával is felért.Vigyáztak is rá.Így amikor tehették a bőr kímélése végett karikát építettek be a telekhez.Innen a karikás ostor elnevezés.Ha nincs karika csak a bőr "karika" az a telkes ostor.Jól működik mind a kettő,csak a telkesen a bőr a bőrt koptatja ezért jobban kell rá figyelni,ápolni.


A jó pásztorember ostora földet sosem ért.Nyakába,fára,szögre akasztotta.Ha nem volt semmi ilyen alkalmatossága subáját leterítve ostorát azon helyezte el.Nem a tisztelet miatt,de bölcsen tudta,hogy a bőrszálak közé bekerülő homokszemek folyamatosan megeszik a bőrt.Mint említettem nagy kincs volt az ostor!

Rendeld meg a kérdőív kitöltésével, IDE kattintva!

Sámándob Táltos dob

Sámándob eladó

Kézi munkával készül, fontos a jó minőségű alapanyagok felhasználása, beszerzése.

Amilyet kérsz lehet van készleten, de az is lehet, hogy készítenie kell.

Készítés kb. 1 hét.

Rendelhető a kérdőív kitöltésével>> ITT!

Mountainboard = Hegyideszka

Hegyideszka, mountainboard a gyártótól


A terepgördeszka tulajdonképpen a snowboard, a gördeszka és a mountainbike keresztezéséből jött létre. Kiegészítő sportként indult – mert rengeteg snowboardos van, aki „nem bír várni a hóra ” –, de mára a nyári edzési lehetőségből önálló sportággá nőtte ki magát.

Ahogy a technika fejlődött, a mountainboardosok egyre többen lettek, így mára már olyan emberek is mountainboardoznak, akik életükben nem álltak snowboardon. A mountainboardnak négy fő összetevője van: levegővel töltött, terepmintás kerekek; masszív, terepre való, állítható keménységű felfüggesztések; snowboardok anyagához hasonló, rugalmas, fa-üvegszál kompozit lap és az állítható tépőzáras vagy csatos kötés, ami a lábat a deszkán tartja. Rendkívül fontos tartozék még a minőségi(!) védőfelszerelés (bukósisak, térd-, könyök- és csukló­védő), ezek használata mellett a sérülés veszélye minimálisra csökkenthető. A snowboardhoz hasonlóan itt is kialakultak különféle stílusirányzatok, úgymint free­style (ugrások és trükkök gyakorlása), free­ride (szabad lejtőzés terepen) és kite-mountain­board (ekkor a szél erejét kihasználva kite-er­nyővel húzatják magukat a deszkások). Versenyeken népszerű még a boardercross irányzat, ahol rendszerint 4 deszkás halad végig egyszerre egy épített, akadályokkal és kanyarokkal teli pályán, és az győz, aki először ér célba.

A MOUNTAINBORD ÖRTÉNETE

A mountainboardozásnak érdekes módon két alapítója is van a világon, hiszen egyszerre találták fel az USA-ban és Angliában a ’90-es évek elején. Az ezredforduló tájékán kezdte önálló sportággá kinőni magát, hívei hamarosan világbajnokságot is rendeztek, és meg­­alakult nemzetközi szövetsége, az IMA (International Mountainboarding Association). A moun­­­­tain­­­boardozás ma is a fenti két országban (USA, Egyesület Királyság) a legelterjedtebb, de népes rajongótáborral büszkélkedhet Franciaország, Németország, Portugália, Brazília és Oroszország is.

A MOUNTAINBORD MAGYARORSZÁGON

A mountainboardozás Magyarországon még gyerekcipőben van, nem úgy a világ többi részén, hiszen az egyik leggyorsabban fejlődő extrémsport.

KINEK AJÁNLOTT?

Elsősorban fiataloknak, de bőven találunk itthon is 30-40 éves apukákat, akik gyerekeikkel együtt űzik ezt a sportot. Mindenesetre, aki űzött már valamilyen deszkás sportot, annak könnyebb lesz a tanulás.


Koncentrációt;MILYEN KÉPESSÉGEKET FEJLESZT?

egyensúlyérzéket;

kreativitást;

gyors döntéshozatali képességet.

Előnyök és hátrányok

Szabadban űzhető extrémsport, annak minden előnyével és


esetleges hátrányával.

Mikortól ajánlott?

7-8 éves kortól el lehet kezdeni, hiszen léteznek gyerek-mountainboardok is. Fiatal sportág, így nem nagyon van 40 évesnél idősebb versenysportoló, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz. Szabadidősportként – hiszen alapvetően az – biztosan űzhető tovább is.

Forrás: https://sportagvalaszto.hu/


Visszaélés jelentése Bővebb információ
Falunapra, íjászat, karikás ostor, gyerekprogramok, élmény ajándék, kihívás